Visioonist Lahenduseni tsitaadid

Reedel toimus TTÜ-s traditsiooniline IT sektorit ühendav konverents Visioonist Lahenduseni. Seekordselt keskenduti kahele teemale: IT haridus ja iduettevõtlus (startup-d). Minu arvates olid ettekanded väga head ja teemad huvitavad. Toon siinkohal ka mõned ägedamad tsitaadid mis ma mälu järgi kirja panen ja täiesti vabalt kontekstist välja rebin:

"Ettevõtte (omand) on nagu sitt. Kui ta on kõik ühes hunnikus kellegi käes, siis on ta haisev ja ebameeldiv. Kui ta aga laiali laotada, siis kasvab sellest midagi head."
- Heikki Haldre, Fits.me

"Eestlaseks olemine on täispäeva töö. Sa pead hoidma ennast kursis väikese maanurga uudistega. Oskama keelt mida keegi eriti ei valda."
- Allan Martinson MTVP partner

"See, et Eesti mehed ja pered välismaal elavad või käivad ei ole probleem. Las inimesed toovad kogemust siia või viivad Eesti ideed välja. Probleem on aga Eesti naisterahvastega nad lihtsalt võetakse ära." (Nii, et Eesti mehed, pange õllepudel ja telekapult käest.)
- Mart Laar, IRL

"Eestis (ja Soomes) ei saa kunagi olema korralikult toimivat riskikapitali turgu. Siinne turg on lihtsalt liiga väike."
- Keith Silverang, Technopolis

"Kui ameeriklasel midagi ebaõnnestub, siis ta süüdistab kõiki teisi peale iseenda. Kui soomlasel (eestlasel) midagi ebaõnnestub, siis ta süüdistab ainult iseennast. Kui ameeriklasel läheb halvasti, siis ta tulistab kõiki enda ümber. Kui soomlasel läheb halvasti, siis ta teeb enesetapu."
- Keith Silverang

Kas mäletad ka mõnda head ütlust? Täienda kommentaariumis!

Comments

  1. Üks lisakohustus mis eestlaste (ja soomlaste) õlgadel lasub on kogu sotsiaalmeedia pidamine vähemalt kahes keeles. Eesti elu edendamise teemal on nagu õigem kirjutada Eesti keeles. Laiema kõlapinna saavutamiseks aga peaks kirjutama näiteks Inglise või Vene keeles. Siis peakski lugejasõbralikkusest tulenevalt pidama kaht blogi ja kaht Twitterit.....

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Desktop, Android, IoS usage on Recommy.com

How to move to Estonia Guide (for ICT consultants, specialists....but for others also)

Euroopa keskmise palga areng 2018 esimeses pooles