Saturday, March 26, 2011

iPad-i edu üks põhjuseid...

Paljud nutitelefoni omanikud nendivad peale mõningast telefoni kasutamist, et eneselegi üllatuseks loevad nad tihti e-kirju ja veebi telefonist ja ei lülita arvutit kirjavahetuseks enam käima. Seda isegi hoolimata sellest, et arvutiga on e-kirjadele vastamine ja veebilehitsemine mugavam.

Selle nähtuse üheks peamiseks põhjuseks on Windows arvutite kohutavalt aeglane käivitumine ja teisalt liiga suur energiakulu mis ei võimalda arvutit kogu aeg sees hoida. Ma ei tea kuidas sinul, aga minu arvutiga on Power on nupu sisselülitamise ja sünkroniseeritud Outlooki vahel ikka peaaegu 4-5 minutit. See oli OK ajal kui meil olid lauaarvutid, mis lülitati sisse tööpäeva alguses, siis hakati tegema tööd ja kell 18:00 kui koju mindi oli aeg ka arvuti välja lülitada. See ei ole OK mobiilsel ajastul kui käiakse sülearvutiga koosolekutel, klientide juures ja vahepeal oleks soov oma kirjad üle vaadata ka lõunalauas.

Nii, et "suure ekraaniga nutitelefon" ehk tahvelarvuti on just see, mis sobib tänase kontoriroti töörütmiga. Aeg nupulevajutusest oma e-kirjadeni on mõõdetav sekundites, kasutajaliidesed ei ole koormatud mõttetute funktsioonidega, mida keegi kunagi ei kasuta ja tema kaal võimaldab teda pidevalt kaasas kanda.

Lähitulevikus näeme ühte kahest: Kas tullakse välja klaviatuuriga iPad/Androidtab-ga või tehakse sülearvutile operatsioonisüsteem (Chrome OS?) mis vähendab aja sisselülitamisest e-kirjadeni alla viiele sekundile.